STACIONÁRNE TERMINÁLY

Stacionárne terminály sa najčastejšie používajú na evidenciu výrobných operácií v reálnom čase pomocou čiarových kódov. Termínaly komunikujú on-line s databázou systému Helios Orange.

Technológia

Stacionárny terminál je ethernetový tenký klient, ktorý komunikuje s riadiacim software pomocou protokolu TCP/IP. Každý terminál má spravidla priradenú svoju pevnú IP adresu. Terminál obsahuje i sériový port, cez ktorý je možné priame prepojenie so strojom. Môžete tak napríklad prepojiť elektronickú váhu a zaznamenávať hmotnosť. K terminálu býva spravidla pripojený snímač pre čítanie čiarových kódov. Súčasťou terminálu môže byť aj RFID snímač bezkontaktných čipov alebo kariet (pre prípad identifikácie zamestnanca pomocou karty z dochádzkového systému).

Komunikáciu medzi sústavou terminálov a systémom Asseco HELIOS iNuvio zaisťuje riadiaci software – Komunikátor ETH, ktorý je nainštalovaný na serveri. Ten sa parametrizuje tak, aby spôsob dotazov a kontrol v termináloch presne odpovedal požiadavkám zákazníka. Pri použití viac terminálov je možné zvoliť pre každý terminál iný režim zberu dát. Terminál je možné využívať pre evidenciu výrobných operácií, generovanie skladových dokladov apod.

© 2024 Všetky práva vyhradené pre AMI Plus, s. r. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.